Jaarsveld - maandag 23 juni 2025

Het zesde dorpsgesprek van dit jaar vindt plaats op maandag 23 juni in Jaarsveld om 20.00 uur in het Verenigingsgebouw in Jaarsveld.

Hieronder vindt u de uitnodiging en het verslag van het dorpsgesprek in Jaarsveld.

Verkort verslag 23 juni 2025

De aftrap, we warmen even op

Burgemeester Laurens de Graaf heet iedereen welkom bij het zesde Bakkie in de Buurt, na eerdere bijeenkomsten in onder andere Polsbroek en Cabauw. Gespreksleider Jan Ottevanger neemt het stokje over en licht de opzet toe: samen praten over de toekomst van de gemeente, in tijden van financiële uitdagingen.

We drinken een eerste slokje 

De sfeer zit er goed in – Jaarsveld wordt vergeleken met een cappuccino met slagroom: warm en feestelijk. Ook het koninklijk bezoek aan Salmsteke komt kort ter sprake.

De Cappuccino ronde – een rustige start

Wethouder Gerrit Spelt schetst de grote financiële opgave: een bezuiniging van €2,5 miljoen. De gemeenteraad wil zoveel mogelijk voorzieningen in stand houden en bezuinigingen zoeken in bijvoorbeeld bedrijfsvoering. Hij benoemt ook LopikLinkt (een digitale sociale kaart) en Lopikvoorelkaar (vraag- en aanbodplatform voor hulp). De drempels op de Lekdijk en de horeca op Salmsteke komen ook aan bod. Het college maakt bij verkeersmaatregelen steeds een afweging tussen veiligheid, bereikbaarheid en recreatie. Voor Salmsteke wordt nog gezocht naar een ondernemer voor de horecavoorziening.

Wethouder Jan Vente vraagt of er behoefte is aan woningbouw in Jaarsveld. Voor andere dorpen zijn er plannen, maar in Jaarsveld is dit nog onduidelijk.

Burgemeester De Graaf gaat in op veiligheid, ondermijning en hoe inwoners alert kunnen zijn op signalen.

Espresso ronde - 1-minuut presentaties

  • Polsstokvereniging Jaarsveld nodigt iedereen uit voor de tweekamp op 5 juli.
  • Nieuwe dominee stelt zich voor: ds. Bogerd.
  • Dementievriendelijk Lopik biedt trainingen aan.
  • ANWB Automaatje helpt inwoners met vervoer.
  • SchuldHulpMaatje ondersteunt bij financiële problemen.
  • Jongerenwerk Jalové deelt hun activiteiten voor jeugd en jongeren.

Sterke bonen – Financiële puzzel

Aanwezigen kregen 15 muntjes om te verdelen over acht gemeentelijke thema’s.

 De eindstand van de uitgaven aan de 8 thema’s is als volgt:

PlaatsThemaAantal munten
1Bouwen en Wonen155
2Mobiliteit en verkeer117
3Onderhoud Openbare Ruimte77
4Openbare Orde en Veiligheid66
5Zorg en Inkomen64
6Onderwijs62
7Sport en Recreatie35
8Duurzaamheid en Klimaat34
* Eén inwoner kocht zelfs extra muntjes: investeren in een toekomstbestendige gemeente is het waard.

De juiste melange – Verdieping financiële keuzepuzzel

  • Bouwen & Wonen: zorgen over een mogelijk AZC, oproep voor senioren- en starterswoningen, trage procedures.
  • Mobiliteit & Verkeer: zorgen over sluipverkeer, parkeren (campers), en verkeersveiligheid. Suggesties: verbodsborden, handhaving en betere inrichting.
  • Onderhoud Openbare Ruimte: wens voor meer bloemen in bermen, betere bermbescherming, en gebruik van de meldingsapp: Zo gemeld. Zo hersteld.

Het laatste slokje

De burgemeester sluit af met een dankwoord. Met deze mooie opkomst en waardevolle input kijkt het college terug op een geslaagde avond.
 

Uitnodiging 'Bakkie in de Buurt' 23 juni 2025

We zien uit naar een onderling gesprek

Een gesprek tussen buurtgenoten, verenigingen, ondernemers uit Jaarsveld en de burgemeester en wethouders van de gemeente Lopik. We praten samen over wat er speelt in de kern en over de toekomst van de gemeente. In het licht van de financiële uitdagingen waar alle gemeenten van Nederland momenteel voor staan, vindt het college het belangrijk dit verhaal met u te delen. 

Vraag met een presentatie aandacht voor uw club of activiteit

Net als vorige keer krijgen verenigingen, stichtingen en organisaties de kans om zichzelf in de spotlight te zetten met een korte presentatie van 1 minuut. Presentaties kunt u aanmelden via communicatie@lopik.nl

Aanmelden hoeft niet, wel als u wilt presenteren 

U hoeft zich voor de avond niet aan te melden. Kom gewoon binnenwandelen. Als u de uitdaging van het presenteren aangaat, dan horen we dat wel graag. Dan houden we er rekening mee en komt u in ieder geval aan de beurt! Geef dit via e-mail door aan communicatie@lopik.nl

Verslag Bakkie in de Buurt Jaarsveld 23 juni 2025