Polsbroekerdam - woensdag 3 december 2025
Het laatste dorpsgesprek van dit jaar vindt plaats op woensdag 3 december 2025 in Polsbroekerdam in Buurthuis de Triangel in Polsbroekerdam.


Hieronder vindt u de uitnodiging en het verslag van het dorpsgesprek in Polsbroekerdam.
Verkort verslag 3 december 2025
In buurthuis De Triangel kwamen zo’n 30 inwoners en 4 raadsleden samen voor het laatste Bakkie in de Buurt van dit jaar. Gespreksleider Christian van Oosten en burgemeester Renate Westerlaken-Loos heetten iedereen welkom. Het doel: in gesprek gaan over wat er leeft in Polsbroekerdam. Inwoners omschreven Polsbroekerdam als gezellig, saamhorig en nuchter – een “americano zonder te veel water”. Een dorp waar oude en nieuwe bewoners elkaar ontmoeten en waar veel activiteiten plaatsvinden.
Espressoronde: lokale initiatieven
- De Triangel draait volledig op vrijwilligers, maar kampt met hoge kosten. Extra steun vanuit de gemeente is welkom.
- De IJsclub (133 jaar oud) zoekt jongere leden en organiseert alternatieve activiteiten zolang er geen ijs is.
- SchuldHulpMaatje helpt inwoners met financiële problemen. Schaamte is vaak de grootste drempel om hulp te zoeken.
Cappuccinoronde: vragen aan het college
Wethouder Spelt lichtte de financiële uitdagingen toe: door landelijke bezuinigingen moet Lopik zo’n €2,5 miljoen besparen. Jeugdzorg is daarbij een groot aandachtspunt. Preventie en de kracht van de gemeenschap zijn volgens hem essentieel.
Wethouder Vente ging in op woningbouw en ruimtelijke ontwikkeling. In Polsbroekerdam zijn alleen kleinschalige plannen mogelijk, wat veel afstemming vraagt. Over individuele situaties wil het college graag in gesprek blijven.
De burgemeester sprak over veiligheid, met name rond de jaarwisseling en verkeersveiligheid. Handhaving is beperkt, dus bewustwording en verantwoordelijk gedrag zijn belangrijk.
Sterke bonen: de financiële puzzel
| Plaats | Thema | Aantal munten |
| 1 | Bouwen en Wonen | 79 |
| 2 | Mobiliteit en Verkeer | 63 |
| 3 | Openbare Orde en Veiligheid | 61 |
| 4 | Zorg en Inkomen | 54 |
| 5 | Onderwijs | 23 |
| 6 | Sport en Recreatie | 22 |
| 7 | Onderhoud Openbare Ruimte | 13 |
| 8 | Duurzaamheid en Klimaat | 9 |
Verdiepingstafels
Inwoners verdeelden “muntjes” over gemeentelijke thema’s. De top 3 prioriteiten:
- Bouwen & Wonen: behoefte aan betaalbare woningen voor starters en betere doorstroming.
- Mobiliteit & Verkeer: zorgen over hoge snelheden, sluipverkeer en onveilige situaties.
- Openbare Orde & Veiligheid: idee om wegen onoverzichtelijker te maken om snelheid te remmen; verlichting verdient aandacht.
Het laatste slokje
Christian van Oosten bedankte iedereen voor de betrokkenheid en goede gesprekken. Inwoners kregen vragenlijsten mee om hun ideeën verder te delen. Samen werken aan de toekomst van Polsbroekerdam – dát was de kern van deze avond.
Uitnodiging 'Bakkie in de Buurt'
We zien uit naar een onderling gesprek
Een gesprek tussen buurtgenoten, verenigingen, ondernemers uit Polsbroekerdam en het college van de gemeente Lopik. We praten samen over wat er speelt in de kern en over de toekomst van de gemeente. In het licht van de financiële uitdagingen waar alle gemeenten van Nederland momenteel voor staan, vindt het college het belangrijk dit verhaal met u te delen.
Vraag met een presentatie aandacht voor uw club of activiteit
Net als vorige keer krijgen verenigingen, stichtingen en organisaties de kans om zichzelf in de spotlight te zetten met een korte presentatie van 1 minuut. Presentaties kunt u aanmelden via communicatie@lopik.nl
Aanmelden hoeft niet, wel als u wilt presenteren
U hoeft zich voor de avond niet aan te melden. Kom gewoon binnenwandelen. Als u de uitdaging van het presenteren aangaat, dan horen we dat wel graag. Dan houden we er rekening mee en komt u in ieder geval aan de beurt! Geef dit via e-mail door aan communicatie@lopik.nl
Verslag Bakkie in de Buurt Polsbroekerdam 3 december 2025
Een document downloaden en openen
Een pdf-bestand kunt u openen in verschillende PDF-lezers, zoals Adobe Reader.